Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Modern Dans Bölümü Olan Üniversiteler

Hayallerinize Giden Yolda İlk Adımı Atın… Modern Dans Bölümü Olan Üniversiteler

Kendini sahnede Modern Dans’ın ahenkli müzikleri ve akıcı koreografileriyle hayal eden binlerce öğrenci, Modern Dans bölümü olan üniversitelerin hayalini kuruyor… Dans sanatçılığını profesyonel olarak icra etmenin önemli aşamalarından biri olan Konservatuvar eğitimi nasıl kazanılır? Modern Dans için ders açan üniversiteler hangileridir? Modern Dans bölümü hangi üniversitelerde var merak edenlere bilgilenecekleri bir yazı hazırladık!

Eğer siz de Modern Dans bölümü olan üniversiteleri merak ediyor ve Modern Dans bölümü yetenek sınavı hakkında araştırmalar yapıyorsanız hangi üniversitede Modern Dans bölümü var bir göz atalım….

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Konservatuar Modern Dans bölümü olan üniversiteler arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi bulunmaktadır. Konservatuar dans bölümü hedefleyen öğrenciler Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde eğitim görebilirler. Devlet konservatuarına bağlı olan Sahne Sanatları bölümü bünyesinde üç anasanat dalı bulunmaktadır. Opera, tiyatro ve Bale olmak üzere üç anasanat dalı arasında; Modern Dans bölümü, Bale anasanat dalına bağlıdır. 

Hacettepe Üniversitesi

Konservatuar Modern Dans bölğümü bulunan üniversitelerden biri de Hacettepe Üniversitesi’dir. Hacettepe Üniversitesi Bale anasanat dalı, Opera anasanat dalı ve Tiyatro anasanat dalı olmak üzere üç temel başlıkta geleceğe sanatçılar yetiştirmektedir. Konservatuar Modern Dans hayali kuran öğrenciler, Bale Anasanat Dalı altında Modern Dans programlarına katılabilirler. 

Ankara Üniversitesi

Ankara Üniversitesi, bünyesinde Sahne Sanatları bölümünü bulunduran üniversitelerden biridir. Sahne Sanatları bölümü ise Şan anasanat dalı ve Modern Dans anasanat dalı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Modern dans anasanat dalında dans tarihi, klasik Bale, Modern Dans ve çeşitli dans tekniklerinin eğitimi görülmektedir.

Yıldız Teknik Üniversitesi

Konservatuar eğitimi veren bir diğer üniversite ise Yıldız Teknik Üniversitesi’dir. Bünyesinde Müzik ve Sahne Sanatları bölümü altında; Dans anasanat dalı bulunmakta ve Dans anasanat dalında Modern Dans eğitimleri verilmektedir. 

Modern dans bölümü olan üniversiteler arasında yurt içinde en çok tercih edilenler bu üniversiteler. Dileyen öğrenciler yurt dışında da eğitim alabiliyorlar.

[widget-176]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46