Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Yerinde Duramayanların Öncü Dansı – Swing’den Kopan Bir Parça: Lindy Hop Dans

Caz Müziğinin Keyfine Varmak İçin Lindy Hop Yapın!

1920’li yıllarda esmeye başlayan lindy hop dans rüzgârı caz müziğinin etkisiyle New York sokaklarında ortaya çıkmış bir dans türüdür. Melez bir dans olan lindy hop bünyesinde swing, caz, tap, breakaway gibi danslardan esintiler de bulunmaktadır.

Yerinde duramayan ve hareketli bir dans öğrenmek isteyenler için swing dansından kopan lindy hop kaçırılmaz bir fırsattır. Peki, lindy hop dansı nedir ve lindy hop dansı nasıl yapılmaktadır? Hareketli dans meraklıları için lindy hopun incelikleri sizlerle!

Lindy Hop Dans Nedir? Lindy Hop Dans Nasıl Yapılır?

Caz, tap, breakaway gibi dans türlerinden esinlenen ve swing dansının bir türü olarak karşımıza çıkan lindy hop dansı, lindy hop dansları olarak da anılan jive, boogie-woogie ve rock and roll'un öncüsü olmuştur. Kimi zaman sokak dansı olarak da anılan lindy hop dans yerinde duramayanlar ve sin dışına taşanlar için son derece ideal bir danstır.

Peki, lindy hop dans nasıl yapılır? Aslında bu sorunun cevabı oldukça basittir. Lindy hop dansı sırasında yek yapmanız gereken akrobatik hareketlere biraz yüklenmek ve adımlarınızın hızlı ritme ayak uydurmasına dikkat etmek. Gerisi ise tamamen doğaçlama bir şekilde ilerleyebilir ve lindy hop dansı ile dilediğiniz gibi bir dans koreografisi oluşturabilirsiniz. Lindy hop dansı, kurallara bağlı kalamayan, içinden geldiği gibi dans etmek isteyen ve özgürlüğüne düşkün olanlar için birebir!

Neden Lindy Hop Dansı Kursu? Stresinizi Dansla Atın

Lindy hop kursu neden tercih edilmeli ve size hangi avantajları sağlayabilir? Lindy hop kursu tercihte bulunmak istiyorsanız öncelikli olarak bu dans türünün size uygun olup olmadığına karar vermelisiniz. Oldukça hareketli ve ritmik bir dans olan lindy hop, sıklıkla park ve egzersiz de gerektiren bir danstır. Lindy hop ile sağlayacağınız avantajları bir göz atarsak:

  • Hareketli yapısı ile lindy hop dans yaparken zinde de kalmanın yollarını bulacaksınız,
  • Lindy hop dansı ile eğlenceli bir hobiye sahip olacak stresinizi dans ederek atacaksınız,
  • Caz müziği ile çok daha enerjik ve mutlu bir ruh halini bürüneceksiniz,
  • Eğlenirken sosyalleşecek, dans ile yakından ilgili bir sosyal çevre edineceksiniz.
  • Egzersiz niteliği taşıyan figürler ve hareketler ile sportif bir dans gerçekleştirmiş olacaksınız

Lindy hop dans kursu ve eğitimi neticesinde profesyonel bir eğitim alabilir lindy hop dansında uzmanlaşmayı da tercih edebilirsiniz. Kim bilir belki de hobi ile başladığınız lindy hop dansında profesyonel bir dansçı olursunuz.

Lindy Hop Dans Kursu Seçimi – Profesyonel Eğitimle MEB Onaylı Lindy Hop Dansı Kursları

Lindy hop dansı meraklıları için profesyonel bir eğitimle karşımıza çıkan lindy hop kursları, bu dansın detaylarını keşfetmek adına son derece önemlidir. Alanında uzman bir lindy hop kursu ile verimli bir dans eğitimine sahip olabilirsiniz.

Size en verim ağlayacak lindy hop dans kursu seçmek için MEB onaylı bir lindy hop kursu tercih etmeye dikkat etmelisiniz.

Bunu haricinde lindy hop dans kursu uzman eğitmen kadrosu, lindy hop dans kursu sınıflarının konforu, genişliği ve temizliği, dans kursunun toplu taşımaya yakın olması da özel araçla kolayca ulaşabileceğiniz merkezi bir konumda yer alması size en verimli dans eğitimini verecek lindy hop kursu seçiminizde son derece önemlidir.

Lindy hop dans ile siz de içinizdeki enerjiyi dışa vurun!

[widget-202]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46