Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Latin Dans Türleri – Kurslarda Hangi Dans Dersleri Var?

Herkese Göre Latin Dansı – Latin Dans Çeşitleri

Yerli Latin, Avrupa ve Afrika etkisiyle üç stilden türetilen Latin dansları, kökeni itibariyle 15. yüzyıllara kadar dayanmaktadır. Aztek ve İnkalar’ın günlük rutin işleri ve ritüellerinden türeyen Latin dansları, tarih boyunca insanların kendini ifade etme ve faaliyetlerini gelecek nesillere yansıtmada kültürel bir kimlik kazanmıştır.

Latin danslarının 16. Yüzyıllarda Avrupa’ya taşınması ile geleneksel figürle büyük ölçüde değişim yaşamış ve dans partnerliği Ortaya çıkmıştır. Neredeyse günümüzde çift olarak yapılan her dansta iz bırakan Latin çift dansları; ritim, adımlar ve müzik eşliğinde gösterişli bir özellik kazanmıştır. Bu yazımızda yüzyıllar içerisinde farklı türler ve figürlerle sahnelerde ışığını yansıyan Latin dans türlerini tanıyacak, siz en uygun Latin dans türünü bulacağız. Unutmayınız ki herkes için bir Latin dansı vardır.

Kurslardan Sahnelere: Latin Dans Türleri 

Dans etmek bir tutku ve sevgi işidir. Adımlarınız, ritminiz ve büyüleyici figürler ile kendinizi bulmak, kendinizi en net şekilde ifade edeceğiniz Latin dans türünü tanımak istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. 

Kökenleri, amaçları ve tutkusu her türde hissedilse de Latin dans çeşitleri ritmi, hareketleri, figürleri hatta müziği ile birbirinden çeşitli dans türünü içermektedir. Bu zenginlik bir bütün halinde büyüleyici görünürken ayrı ayrı ise keşfedilmeyi bekleyen bir hazinedir. İşte sizin için Latin dans türleri deryasından seçtiğimiz inci taneleriyle sosyal latin dans türleri:

Karayipler’den Sahnelere: Salsa Latin Dans Türü ve Salsa Latin Dans Kursları

Çiftler halinde ve grupça yapılan salsa köken Karayip sahillerinden sahnelere uzanan eğlenceli ve tutkulu bir Latin dans türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Salsa kelimesi anlamı itibariyle baharatların karışımından çıkan bir sosu karşılanmaktadır.

Dans türü olarak salsa ise birbirinden çeşitli hareketler ile zevkli bir karışımı ortaya koymaktadır. Sözün kısası müzik ve dansta çok farklı ve çeşitli ögelere içermesi sebebiyle salsa dansına bu manalı isim verilmiştir.

Bu dansta erkek partner bir rehber niteliği taşır ve kadın dansçıyı el hareketleriyle yönlendirir. Hareketler Caz ve Rock müziği eşliğinde hızlı ve ritmik bir özellik taşımaktadır. Siz de bu eğlenceli anlara tanık olmak istiyorsanız bir salsa dans kursu ile iletişime geçebilir bir Latin dans eğitimi alabilirsiniz.

Tutkuyla Dans Etmek İsteyenlere: Tango Latin Dans Türü ve Tango Latin Dans Kursları

Tutku ve romantizmin vücut budu tango dans türü, latin dans türleri arasında partnerlerin tutkusunu en çok yansıttığı ve yakın temasta bulunduğu etkileyici bir dans türü olarak yer tutmaktadır. Latin dans türü tutkunun yanında zarafet ile de vücut bulmakta ve hem dans edenlere hem de izleyenlere görsel bir şölen sunmaktadır.

Tango Latin dans türü müziğin eşliğinde ilerleyen duyguları dans diliyle yansıtan bir türüdür. Duruş dik, adımlar uyumlu ve ihtiraslıdır. Tango Latin dans türünde bakışlar dahi etkileyici ve tutkulu havasını yansıtmayı amaçlamaktadır. Siz de bu etkileyici atmosferde yer almak istiyorsanız kendinize en uygun tango Latin dans kursu ile iletişime geçebilirsiniz.

Acılı bir Aşk Şarkısı Dinlemek İsteyenler İçin Bachata Latin Dans Türü ve Bachata Latin Dans Kursları

Acılı aşk şarkısı anlamına gelen Bachata Latin dans türünde hareketler şarkının ritmini uyum sallayarak şekillenir ve ağır tempoda devam eder. Aşkın tutkulu ve hüzünlü yanı Bachata atin dans türü ile derinlemesine hissettirir.

Figürler ve hareketler estetik ve kıvraktır. Hem ağır bir tempo eşliğinde dans etmek hem kıvrak figürler ile büyüleyici bir dansın içinde yer almak istiyorsanız si de bir Bachata dans kursu ile görüşebilir, acılı aşk şarkısını son ses dinleyebilirsiniz.

Hareketin ve Eğlencenin Diğer Adı: Merengue Latin Dans Türü ve Merengue Latin Dans Kursları 

Yerel Latin dans türleri arasında eğlenceli ve ritmik havası ile ayrı bir yer sahip olan Merengue Latin dans türü Dominik Cumhuriyeti'ne özgü bir yerel dans türü olan Merengue, dinamik yapısı ile yerinde duramayanların dansı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eğer içinizden geldiği gibi dans etmek ve yerel bir Latin dansı öğrenmek istiyorsanız siz de Merengue ile pistlerin tozunu atabilirsiniz. Kendinizi en uygun Merengue Latin dans eğitimİ için bir dans kursuyla iletişime geçin ve eğlencenin doruklarına varın!

Kıvrak Figürleri ve Topuk Sesleriyle: Cha Cha Cha Latin Dans Türü ve Cha Cha Cha Latin Dans Kursları

Yoğun hayat tempolarından bunalanlar ve daima koşturanlar için eşsiz bir fırsat: Cha Cha Cha Latin dans türü. Küba sokaklarından tüm dünyaya yayılan ve topuk sesleriyle adını duyuran Cha Cha Cha Latin dans türü ritmik yapısı ile Latin dan türleri arasından dikkat çeken bir yere sahiptir.

Keskin vuruşlar ve kıvrak kalça hareketleri ile topuklarınızın sesini sahnelerde vurgulamak istiyorsanız siz de bir Cha Cha Cha Latin dans kursu ile görüşebilir bu ritmik dansın eğlencesine katılabilirsiniz

Nostaljiyi Hissedin! Swing Latin Dans Türü ve Swing Latin Dans Kursları

Amerika’nın Caz çağından yansıma bulan ve tüm dünyaya yayılan Swing çılgınlığı, kendi dans koreografisini kendisi yaratmak isteyenler için eşsiz bir fırsat. Latin dans türleri arasında belki de en eğlenceli am hiç kuşkusuz en nostaljik dans türü olan Swing Latin dans türü caz müziği ile bütünleşmiş bir dans türüdür.

Sizde caz müziğin ritmik yapısına kendinizi bırakmak ve figürlerin doğaçlama yansımasıyla içinizdeki enerjiyi pistlere yansıtmak istiyorsanız kendinize en uygun Swing Latin dans kursu ile görüşebilir eğlencenin ve nostaljinin kapılarını sonuna den açabilirsiniz.

Latin Dans Türleri Eğitimi – kendinize En Uygun Latin Dans Türünü Öğrenin!

Latin dansları ile eğlencenin ve tutkunun ritmini tutmak isteyenler için derlediğimiz dans türleri listemizden kendinize en uygun Latin dans türünü keşfetmeniz oldukça kolaydır.

Bu keşfi profesyonel bir eğitimle taçlandırmak ve sosyal Latin dans kursları ile Latin danslarının inceliklerini keşfetmek istiyorsanız uzman eğitmene ışığında size yol gösterecek bir dans kursu ile görüşme sağlayabilirsiniz.

[widget-227]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46