Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Latin Dans Müzikleri – Latin Ezgileri İle Dansınızı Seçin!

Latin Dans Türlerine Göre Latin Dans Müziği Seçenekleri

Latin dansı figürleri, hareketleri ve Latin dans müzikleri ile ayrılmaz bir bütündür. Temposu, ritmi ve figürleri doğrultusunda farklı parçalar ve müzikler eşliğinde gerçekleştiren latin dans türleri genel itibariyle ona eşlik eden Latin dans müzikler ile aynı türe sahiptir.

Bu yazımızda Latin dans türleri arasında kendine uygun dansı seçenler için danslarına eşlik edecek birbirinden keyifli ve renkli Latin dans müzikleri listesi hazırladık. İşte dans koreografilerinizi bütünüyle tamamlayarak eşsiz Latin dans müzik türleri ve Latin dans şarkı türleri…

Salsa Latin Dans Müzikleri – Latin Dans Şarkıları

1930’lu ve 40’lı yıllarda Küba’da şekillenen salsa Latin dans müziği, iki tahta parçasını birbirine vurduğumuzda çıkan ritmik ses ile ana ritmini oluşturmaktadır. Salsa müziğinin dikkat çeken enstrümanları se bongo ve maracastır. Bu enstrümanlar eşliğinde dansa uyum sağlayan bir latin dans ritmi oluşturulmaktadır.

Salsa Latin dans müziği aynı zamanda salsa müziği olarak başlı başına bir Latin dans müzik türü olma özelliği taşımaktadır. Salsa dans müzikleri hareketli Latin dans müzikleri açısından net bir örnek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bachata Latin Dans Müzikleri –Romantik Latin Dans Şarkıları

Kadın ve erkek dansçıların yakın temasta ve tutkuyla gerçekleştirdikleri bachata, Latin dans müzikleri arasında romantik havası ile oldukça dikkat çekmektedir. Bachata Latin dans parçaları sırasında ritmi e yoğun hissedilen enstrüman gitardır. Bachata Latin dans müzikleri temel anlamda tekrarlayan akorlar kullanılarak oluşturulmuştur.

Tarihi süreçte sıklıkla yasaklara karşılaşan bachata Latin dans müzikleri, mücadeleci bir Latin dans müziği olarak 1980’lerde kabul görmeyi başarmıştır.

Tango Latin Dans Müzikleri –Tutkulu Latin Dans Şarkıları

Tutkulu yapısını Latin dans müzikleri eşliğinde de hissettiren tango latin dans parçaları, bandoneon adlı bir enstrüman merkezinde şekillenmektedir. Bandoneona eşlik eden keman ve piyano ise tango Latin dans müzikleri için ayrı bir atmosfer yaratmaktadır.

Tango dans şarkıları geçmişten günümüze kadar enstrümanlar eşliğinde değişmiş ve gelişmiştir. Fakat ne kadar süre geçerse geçsin Latin dans müzikleri esintisi ve tango dans şarkıları tutkusu etkisini korumaya devam etmektedir.

Kizomba Latin Dans Müzikleri – Romantik Bir Parti İçin Kizomba Latin Dans Müzikleri

1984 yılında Angola’da doğan Kizomba Bantu dilinde “parti” anlamına gelen bir latin dans türüdür. Kizomba Latin dans müzikleri bağımsız bir müzik türü olarak da karşımıza çıkmaktadır. Kizomba Latin dans müzikleri romantik bir akış içerisinde ilerlemektedir.

Diğer Latin dans müzikleri dahilinde kizomba latin dans müzikler çok daha yavaş ve romantik atmosferde ilerlemektedir. Şehvetli dokunuşlarla hayat bulan bu Latin dans şarkıları Portekizce söylenmektedir.

Herkese Uygun Latin Dans Şarkıları ve Türleri

Bir dans koreografisinin olmazsa olması dans müzikleridir. Latin dans türleri için de latin dans müzikleri son derece önemlidir. Latin dans şarkıları asında nasıl bir dans türüne sahip olacağımız ve bu dans türünde nasıl figürler kullanacağımız noktasında bize bir ipucu sunmaktadır. 

Hareketli Latin danslarını tercih eden kişiler için salsa, swing gibi Latin dans türleri ve hareketli latin dans müzikleri tercih sebebiyken daha yavaş tempoda bir dans türü seçmek isteyenler içinse kizomba, tango ve bachata seçenekleri tercih edilmelidir.

[widget-227]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46