Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

High Heels Dans Nedir? Nasıl Yapılır?

Yüksek Topukla Dans Edilmez Demeyin!

Estetik figürleri ve yüksek topuklu ayakkabıların ritme eşlik eden sesleri ile feminenliğin öne çıktığı High Heels dans, son yıllarda ülkemizde de giderek daha popüler alıyor. Kadınların toplum yaşamında maruz kaldığı ayrımcılık ve ötekileştirmeye karşı dansla ve müzikle karşı koyan High Heels dansı, yalnızca bir dans olmanın çok ötesinde anlamlar barındırmasıyla kadınların en zorlu koşullarda bile ayakta durabileceklerinin sembolü!

Peki High Heels dans nedir? Öğrenmesi zor mu? High Heels dans nasıl yapılır? Tüm bu sorulara yanıt bulmak için yazımızı incelemeye devam edin, High Heels dans hakkında merak ettiğiniz her şeyi yazımızda bulacaksınız...

 

High Heels Dans Ne Demek?

İsterseniz High Heels dans nasıl yapılır sorusuna yanıt vermeden önce anlamına biraz daha yakından bakalım. High Heels dans ne demek sorusunun yanıtı aslında oldukça basit. Çünkü High Heels ifadesinin Türkçe karşılığı Yüksek Topuklar! Dansın bu ismi almasının sebebi yazımızın başında da söylediğimiz gibi dansçıların kıyafetlerinde yüksek topukluların bulunması.

Nitekim High Heels dansı açısından yüksek topukların yalnızca bir kostüm olmadığını da belirtelim. Yüksek topuklu ayakkabıların dans ederken çıkardığı sesler, müziğin ritmiyle bir bütün oluşturarak dansı ve atmosferi izleyenler açısından çok daha zengin bir hale getiriyor.

High Heels Nasıl Bir Dans? – High Heels Dans Nasıl Yapılır?

High Heels dans nasıl yapılır sorusuna yanıt verebilmek için önce dansa eşlik eden müziklere bir göz atmalıyız. Genellikle caz ve funk türü müziklerin eşliğinde yapılan High Heels dansı, bu kültürlerden birçok figür barındırıyor. Nitekim dansın temelinde de caz ve funk müziklerinin ahengiyle yüksek topukluların hem ses hem de görsel estetiğini birleştirerek izleyicileri büyüleyen koreografiler yaratmak yatıyor.

Peki High Heels dansı zor mu? İsminden de kolaylıkla fark edilebileceği gibi High Heels dans teknik açıdan daha çok adımlara ve dönüşlere dayanıyor. Kabul etmek gerekir ki topuklu ayakkabılarla yürüyebilmek bile zaman zaman zor olabiliyorken dans etmeye çalışmak daha da zorlayıcı olabilir. Bu nedenle High Heels dans kurslarında genellikle öğrencilere önce kalın ve kısa topuklularla egzersizler yaptırılıyor.

Yine de High Heels dans tekniğinin asıl estetiğini ortaya çıkarmak için ince ve daha uzun topuklulara geçmek gerekiyor. Her ne kadar dansın başlangıçtaki temel adımları ve dönüşleri görece basit olsa da topuk vuruşları ve topuklu ile dans etmeye alışabilmek için bolca pratik yapmak gerekiyor. Ancak tüm bu zorlukların dansın eğlencesini azalttığını düşünüyorsanız yanıldığınızı da hemen vurgulayalım!

High Heels Dansı ile Hem Yürüyüşünüz Hem De Hayatınız Değişecek!

Yüksek topuklarla yürümekten korkuyor musunuz? Belki de High Heels dansı sırf bu yüzden bile size korkutucu gözüküyor olabilir. Ancak seviyenize ve ihtiyaçlarınıza göre düzenlenen High Heels dans kursu ile kısa sürede yüksek topuklu ayakkabılarla dans etmeye alışacak, izleyicileri hayran bırakan figürler sergileyeceksiniz! Üstelik yalnızca High Heels dans figürlerini öğrenmekle kalmayacak, gündelik hayatınızda da topuklularla çok daha rahat ve estetik bir şekilde hareket etmeye başlayacaksınız...

Eğer siz de kapsamlı bir eğitim programıyla High Heels dans dersi almak istiyorsanız Dans Akademi High Heels dans kursu eğitim programları ile High Heels dansının tadını çıkarabilirsiniz. Birbirinden keyifli High Heels dans figürlerini uzman dans eğitmenlerinden uygulamalı olarak öğrenin, Ayrıcalıklı hobinizin tadını çıkarın!

[widget-211]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46