Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Düğün Dansı Endişesi Yaşayanlara Tavsiyeler – İlk Dans Fikri Sizi Endişelendiriyor Mu?

Düğün Dansı Önerisi Almak İsteyenler İçin Mükemmel Çözümler

Düğün dansı fikrinin sizi endişelendirmesi oldukça normal bir histir. Bu yüzden, düğün dansı endişesi yaşadığınız için suçlu hissetmenize hiç gerek yok. Rahat olmaya çalışın ve önerilerimize kulak verin. Yüzlerce kişinin önünde en rahat nasıl dans edebileceğinizi sizin için derledik. 

Düğün dansı tavsiyeleri almak, rahatlamanıza ve hoş bir düğün dansı sergilemenize olanak tanır. Böylece müstakbel eşinizle duygusal anlar yaşarken aynı zamanda bir profesyonel gibi dansı yönetirsiniz. Misafirleriniz bu büyülü atmosferin içinde sizi birer masal kahramanı gibi görürler ve düğününüz yıllarca hafızalarda kalacak bir an yaratır. Düğün dansı hazırlıkları yaparken bunları aklınızdan çıkarmayın ve önerilerimize kulak verin. 

Rahatlamanızı Sağlayacak Etkili Düğün Dansı Tavsiyeleri

Evlilik hazırlıkları tam gaz devam ederken gergin hissetmek çok normaldir. Siz de kendinizi gergin hissediyorsanız, bu gerginliğinizi yenebilmenizin fazlasıyla zor olduğunu bilmelisiniz. Kendinizi bu konuda suçlu hissetmemelisiniz. Doğru düğün dansı tavsiyeleri alarak bu süreci kolaylaştırmak tamamen sizin elinizde! 

Evlilik hazırlıkları ve düğün dansları için çalışmalara başlayıp hala düğün dansı endişesi yaşıyorsanız sizi rahatlatacak birkaç etkili düğün dansı tavsiyesi sunabiliriz:

 • İlk düğün dansı müziğinizi özenle seçin. Listenizdeki müzikleri tek tek deneyin ve en rahat koreografi oluşturulabilecek olanı seçin.
 • Aşkınızı en iyi yansıtan bir şarkı seçmeye dikkat edin. Sevdiğiniz şarkı düğün gecenizde daha rahat etmenize yardımcı olur.
 • Topuklu ayakkabı ve gelinlikle prova yapmaya özen gösterin. Düğün dansı tavsiyeleri arasında en önemli konulardan biri budur. Kıyafetinizle tam bir şekilde yapacağınız bu provayı birkaç kez tekrar etmelisiniz, yani son güne kalmamasına özen gösterin. 
 • Eşinizle daha önce hiç dans etmediyseniz düğün dansı endişesi yaşamanız çok normal. Düğün dans kursu eğitimlerinize bir an önce başlarsanız müstakbel eşinizle pratik yapma imkanı bulursunuz.
 • Koreografi konusunda ezber önemli gibi görünebilir, fakat siz dans etmeyi öğrenin. Adımları ezberlemek, zaten düğün dansı endişesi yaşayan çiftlerin adımlarını unutmaları konusunda endişelere sebep olur.
 • Gelinliğinizin upuzun kuyruğu varsa, dans hareketlerindeki adımlar ve dönüşler konusunda eğitmeninizin önerilerine kulak verin ve unutmayın. 
 • Tüm davetlilerin gözü üzerinizde olacağından düğün dansı endişesi yaşıyor olmanız çok normal. Yapmanız gereken, bu endişeleri yenebilmek için çevrenizdeki birkaç kişinin karşısında prova yapın. 
 • Sizin için hazırlanan ilk düğün dansı koreografisinin mekana uygun olmasını istiyorsanız mutlaka düğün organizasyonunuzu yapacağınız salonun, dans pistinin ve oturma düzeninin bilgisini eğitmeninize vermelisiniz.

Düğün dansı tavsiye almak için herkesin fikrini edinebileceğiniz konulardan biridir. Verdiğimiz düğün dansı tavsiyeleri sizin için yetersiz kalıyorsa, sevdiklerinizin önerilerinden de yararlanmalısınız. Düğün dansı, yardım istemekten çekinmemeniz gereken bir konu olduğundan rahat olun. Çevrenizden aldığınız desteğin yetersiz kaldığı noktalarda da düğün dansları eğitmenlerinden destek alabilirsiniz.

Profesyonel Bir Eğitmenden Destek Alın!

Düğün dansı hazırlıkları sizi strese sokabilir. Bu durumun normal olduğunu asla aklınızdan çıkarmamalısınız. Yine de ilk dans tarihiniz yaklaşana kadar aklınızda bazı soruların dolanmasına engel olamayabilirsiniz. 

 • Acaba sahnede iyi görünecek miyim?
 • Gelinliğim dans etmek için yeterince rahat mı?
 • Dans adımlarımı şaşırır mıyım?
 • Eşimle uyumlu gözükecek miyim?
 • Seçtiğimiz şarkı bizi anlatıyor mu?
 • Ayakkabılarım dans sırasında rahatsız eder mi? 

Bunlar gibi pek çok sorunun aklınızı kurcalaması olasıdır. Sorularınıza cevap bulabilmek için profesyonel bir düğün dansı kursu eğitmeninden destek almanız gerekiyor. 

Sahnede uyumlu ve zarif bir çift gibi görünmenizi sağlayacak olan düğün dans kursu eğitmeniniz, aradığınız cevaplara sahiptir. Yaşanabilecek olumsuzluklar hakkında sizi nasıl yönlendirmesi gerektiğini bilen eğitmeniniz, aynı zamanda özgüveninizi yapılandıracak ve sizin için en iyi düğün dansı koreografisini belirleyecek. Seçeceğiniz düğün dans kursu ve eğitmen konusunda titiz davranmanız bu yüzden çok önemli. 

Konuklarınıza eşsiz bir düğün dansıyla aşkınızı yansıtmak istiyorsanız, içlerini sıcacık yapacak bir atmosfer oluşturun. Bol bol pratik ve iyi bir eğitmenle hafızalara kazınan ilk düğün dansı sizin olsun…

[widget-218]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46