Dans Akademi MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Disco Nasıl Bir Dans Türü? Hareketleri ve Teknikleri

Gecelerin Yıldızı Olmak İsteyenlerin Dansı

Pop, funk ve soul müzilerin etkisiyle gelişen, 1970’li yılları kasıp kavuran, dans kulüplerinin vazgeçilmesi Disco dansı, günümüzde de birçok dans tutkununun favorileri arasında. 90’lı yıllara kadar gece kulüplerine hakim olan Disco dansı, eskisi kadar güçlü olmasa da hala eğlence hayatında karşımıza çıkabiliyor. Birçok dans sever ayrıca Disco dansı kurslarıyla dansın inceliklerini öğrenerek yaşamlarına renk katıyor.

Peki Disco dansı nasıl yapılır? Nasıl bir dans? Disco hareketleri ve teknikleri neler? Eğer Disco dansı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yazımızı incelemeye devam ederek Disco dansı hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

 

Disco Dansı Nedir? Disco Dansının Tarihi

Disco müziği, bu müzik türünü global anlamda popüler hale getiren Disco dansı olmadan asla böylesine yaygınlık kazanamazdı. Funk, soul, pop ve salsa elementlerini barındıran Disco dansı müzikleri özellikle Kuzey Amerika’da 1970’lerin ortasından itibaren tüm listeleri salladı. Ve bu müziklerle birlikte Disco hareketleri ve teknikleri de eğlence dünyasını seven dans tutkunları arasında giderek yaygınlık kazandı.

Disko dansı köken olarak ilk diskoteklerin oluşumuyla başlamış kabul edilebilir. Nazi işgali altındaki Paris’in gece kulüplerinde dönemin caz plakları çalardı, çünkü Nazi kanunları genellikle canlı müziği engelliyordu. 1960’larda DJ’ler eliyle ilerleyen bu müzik anlayışı ABD’de yeni bir form kazanmaya başladı. 1970’lerin ortalarına gelindiğinde ise Disco dansı artık gerçek bir çılgınlık halini almıştı.

Disco Dansı Nasıl Yapılır? Disco Hareketleri ve Teknikleri

Disco dansı genel olarak diskotek müziklerinin yüksek BPM’li müziklerine uygun olarak gerçekleştirilen Disco hareketleri ve adımlarından oluşur. Yaygın Disco hareketleri arasında yana atılan adımlar, kolla sergilenen figürler, kalça ve pelvik hareketler vardır. Ayrıca pivot dönüşler ve omuz hareketlerinden bahsetmek mümkündür. Günümüzde Disco teknikleri arasında en yaygın olanı Hustle’dır.

Genel olarak serbest stile dayanan Disco teknikleri büyük oranda doğaçlama da içerir. Bu açıdan dansın eğlenceli ve insanı özgürce hareket etmeye teşvik eden bir doğası olduğunu söylemek hiç de yanlış olmayacaktır. Günümüzde diskotek kültürü ve müzikleri değişmeye yüz tutmuş olsa da Disko dansı birçok retro müzikleri, dansları ve eğlence tarzını seven insanlar tarafından hala merak edilmekte ve öğrenilmektedir.

Disco Dansı ile Yaşamın Monotonluğundan Kurtulun!

Bedeninizin her geçen gün ağırlaştığını hissediyor, monoton bir yaşam döngüsünde hantallaştığınızı mı düşünüyorsunuz? Disco dansı ile yaşamınızı değiştirmek sizin ellerinizde. Disco kültürünün hareketli müzikleri ve coşkulu ritimleri ile bedeninizi yeni baştan yaratın, yaşamınıza dinamizm katın, üzerinizdeki hantallığı dansın büyüsüyle silip atın!

Dans Akademi’de dilediğiniz gün ve saatte, ihtiyaçlarınıza, beklentilerinize ve ilgi alanlarınıza göre bireyselleştirilmiş Disco kursu programlarıyla uygulama ve pratik ağırlıklı, dans gecelerinden sahne şovlarına kadar renkli aktiviteler bulacağınız keyifli bir ortamda eğitim almanın tadını çıkaracaksınız...

[widget-205]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (212) 983 22 46